LED Ekran Boyutları

 

Uygulamak istediğiniz Led Ekran boyutları ne olmalıdır?Ekran çözünürlüğü seçiminde ekran boyutlarını bilmek çok önemlidir. Burada amaç az detaylı düşük kalitede görüntüyü ya da gereksiz yüksek çözünürlüğü engellemek içindir (bazı durumlarda projeye göre değişiklik gösterebilir). Led Ekran çözünürlüğünü belirleyen ve bize Led’ler arası mesafeyi milimetre cinsinden veren ‘pixel pitch’ değişkenidir. Led’ler arası mesafe kısalırsa çözünürlük artar, mesafe artarsa çözünürlük düşer. Diğer bir ifadeyle düzgün bir görüntü elde etmek için küçük boyutlardaki bir ekran daha yüksek çözünürlükte olmalı (bizim tavsiyemiz detayların kaybolmaması açısından standard kalitedeki bir video gösterimi için minimum 43.000 pixel kullanılmasıdır) ve tersi, büyük bir ekranda da 43.000 pixel için de çözünürlüğün düşürülmesidir.
Unutmamak gerekir ki normal kalitede video gösteren Led Ekranların en az 43.000 fiziksel pixele (gerçek), yüksek çözünürlüklü bir led ekranın da en az 60.000 fiziksel pixele (gerçek) sahip olması gerekir. Eğer görüş mesafesi kısa olan bir yerde (örneğin 8 metre) büyük bir ekran koymak isterseniz, virtual (sanal) pixel’li bir led ekran kullanmanızı tavsiye ederiz. Virtual (sanal) pixel sayısı, fiziksel (gerçek) pixel sayısının 4 ile çarpılması ile elde edilir. Bu bir led ekran 50.000 fiziksel (gerçek) pixel’e sahipse toplamda 200.000 virtual (sanal) pixel olduğu anlamına gelir. Bu şekilde virtual (sanal) pixel’li bir ekranda en az görüş mesafesi, gerçek pixel’li bir ekrana göre yarıya inmiş olur.

Virtual (sanal) pixel teknolojisi hakkında daha detaylı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 


Etiket Bulutu:

İç Mekan Led Ekran,Led Ekran Boyutları,İstanbul Led Ekran,Led Ekran İstanbul,Sign İstanbul, Dış Mekan Led Ekran , Dev Led Ekran , Led Ekran Fiyatları ,Led Ekran, Led Ekranlar , Indoor Led Display, Outdoor Led Display, Sanal Pixel, Gerçek Pixel , SMD Led Ekran, Perde Led Ekran,Transparan Led Ekran, Outdoor Reklamcılık, Açık Hava Reklamcılık , Led Sistemleri ,Led ,Led Display, LCD, ScoreBoard , led ekran kiralama , led tabela, Banner Led Ekran, P6 Led Ekran ,P8 Led Ekran, P10 Led Ekran ,P12 Led Ekran, P16 Led Ekran, P18 Led Ekran, P20 Led Ekran ,P25 Led Ekran ,Skorbord , Kayan Yazı,Açık Hava Reklamcılığı